Pivnica Čebovce

Dizajn logotypu a etikety pre Pivnicu Čebovce.

Pivnica Čebovce
Ukážky pôvodných etikiet
Ukážky pôvodných etikiet

Pivnica Čebovce

Dizajn logotypu a etikety pre Pivnicu Čebovce.

Pod značkou Pivnica Čebovce sa v 80. rokoch minulého storočia vyrábali najkvalitnejšie vína v bývalom Československu. V tých časoch boli všetky podniky vlastnené štátom a vyrábali priemerné až podpriemerné lacné vína. Nadšeným vinárom a vinohradníkom z Čeboviec sa napriek pomerom podarilo udržať vysokú kvalitu. Po zmenách v roku 1989 a neskôr po rozpade Československa začal postupný zánik značky a výroba zanikla.

Nová generácia vinárov sa v roku 2021 rozhodla obnoviť túto výnimočnú značku a pokračovať vo výrobe kvalitných vín z ekologického hospodárstva.

Našou úlohou bolo navrhnúť logo a etikety pre znovuobnovené vinárstvo. Dizajn nadväzuje na rôzne historické etikety, ktoré spájala výrazná diagonála s názvom odrody. Novú diagonálu sme vytvorili roztrhnutím etikety na dve časti a odkazuje tak na prerušenú históriu vinárstva. V hornej časti je nové logo vinárstva s monogramom Č, ktorý v sebe nesie jasný odkaz na pivničnú klenbu. Textúra na embosovanom monograme je razená dvomy metalickými fóliami. Rovnako su vytvorené aj medenozlaté fragmenty popri diagonále. V dolnej časti je ročník a odroda.Klient:
Pivnica Čebovce

Design:
Juraj Demovič

Fotografie:
Ema Lančaričová

ĎALŠIE PROJEKTY